Kaiserstrassenfest Drasenhofen

30. und 31. Mai 2015 – Kaiserliches Regionsfest

Císařské cesty

Sklepní ulice v Drasenhofenu leží na velmi zvláštním místě. Kde nyní bydlí víno, procházela kdysi jedna z nejdůležitějších cest ze severu na jih střední Evropy, stará Císařská cesta. Své jméno získala po císaři Karlu VI. počátkem 18. století , kdy nařídil výstavbu nové obchodní cesty.

Z Vídně vedla cesta do Brna a pak dále do polských královských měst až do Petrohradu, rezidenčního města ruského cara.

 

Podél staré cesty stály zájezdní hostince, velké stavby se stájemi, ubytovnami a dílnami kovářů, které poskytovaly přístřeší a služby řadě cestujících mezi nimi i císaři, králům, umělcům a jiným významným osobnostem.

 

Díky slavnosti Císařské cesty ve sklepní ulici v Drasenhofen se vrátili zpět její zájezdní hostincei prominentní cestující. Ve sklepní ulici v Drasenhofenu opět vznikla Císařská cesta mezi Vídní a hranicí s Moravou. Sklepy se promění v zájezdní hostince a budou svým hostům nabízet speciality věnované osobnostem, které tudy kdysi projížděli

 

Od roku 1990 trvá vynikající partnerství mezi sousedními obcemi Drasenhofen a Mikulov. Mikulov, dříve Nikolsburg, byl také jedním z důležitých měst na staré Císařské cestě. Z tohoto důvodu zde pěkné jihomoravské město prezentuje svá vína a moravské speciality.

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: